Termelői mézek
Mézerdő Méhészet Termelői "kézműves" mézei
Budapesti méhészetünk különleges mézei
A Mézerdő Méhészet elhozza Óbuda hegyeinek különleges ízvilágát.
Váljon tudatos termelői méz fogyasztóvá, és ismerje, használja a méhek által nyújtott természetes étkeket, melyek megédesíthetik ételeit, italait, kiteljesíthetik életét, javíthatják közérzetét, állóképességét és egészségét!
Eltérő mézeinket fél kilós kiszerelésbe csomagoljuk. Évszaktól függően más és más fajta növények biztosítják a méhek számára a nektárt, ettől függően a mézek összetétele is változik. Válogasson számos típus közül!
A méz különleges és fíom íze mellett gyógytermékként is használható. A méz kíváló szénhidrátforrás, gazdag ásványi anyagokban valamint vitaminokat és fontos enzimeket is találhatunk benne. A tömény mézben a mikroorganizmusok nem képesek szaporodni, ezért a méz nem romlandó.
A méz élettani hatásai
Az ember már 10-15.000 éve fogyasztja a mézet, igaz eleinte csak csemegének, ám hamar felfedeztük, hogy több, mint 300 fajta betegség ellen alkalmazható sikeresen. A méz kiváló csemege, és egyben az egyik legrégebbi természetes gyógyhatású ínyencség – a sumérek, egyiptomiak, görögök egyaránt hódoltak pozitív tulajdonságai előtt. A mézzel (illetve egyéb méhészeti termékekkel) való gyógyításnak külön neve is van: ez az apiterápia.
A méz egészségre gyakorolt hatása
A méz tartalmaz szénhidrátokat, cukrokat, fehérjéket, szerves savakat, vitaminokat, ásványi anyagokat, enzimeket és természetes antibiotikumokat. 24 ásványi anyag közül, melyre az emberi szervezetnek szüksége van 22 kimutatható benne. Vitamintartalma tárolás közben nem csökken (mint a zöldségeké, gyümölcsöké). A sötétebb mézek gazdagabbak ásványi elemekben, vasban, rézben és mangánban.
A mézfogyasztással járó táplálkozásbeli előnyök
A méz nagyon jó hatással van a teljesítőképességre, magas energiatartalmának köszönhetően alkalmazható a fáradtság és különböző betegségek leküzdésében, és ösztönzően serkenti az agyműködést is.
A méz emésztőrendszerre gyakorolt jótékony hatása
A méz elősegíti a táplálék felszívódását, továbbá hasznos a krónikus és fertőző bélproblémák esetén, mint székrekedés, nyombélfekély és májfunkciózavarok.Normalizálja a veseműködést és védi a májat. A méznek a többi cukorfajtával szemben nem fejt ki ingerlő hatást a bélrendszerre, emiatt bélnyálkahártya-gyulladásban szenvedők is nyugodtan fogyaszthatják.A méz továbbá tisztítja a vért és serkenti a vérkeringést is, ami jó hatással van az emésztésre.
A méz légzőrendszerre gyakorolt jótékony hatásai
A méz segít a megfázás, illetve szájat, torkot és tüdőt érő irritációs hatások és fertőzések ellen.
A méz nyugtató hatása
A méz fogyasztása beindítja a szerotonin nevű hormon termelődését, amely nyugtató hatással van az idegrendszerre.
A méz jótékony hatása a bőrre és a sebgyulladásra
Már a középkorban is felfedezték a méz fertőtlenítő hatását, és gyakran használták sebfertőtlenítésre, továbbá elősegíti a szövetek regenerálódását és csökkenti a hegképződést. Antiszeptikus hatása miatt a népi gyógyászatban régóta alkalmazzák fájdalomcsillapítóként és köptetőként.
Hidratáló és bőrtápláló hatása miatt számos kozmetikai készítmény alapja, de gyógyszertári készítémyekben is megtalálható (gyulladás, visszerek, égési felületek kezelése)